Domů / Zahraniční zprávy / On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

Díky postupnému zlepšování epidemické situace v Česku začne od pondělí rozvolňování opatření proti šíření koronaviru. Země se posune v protiepidemickém systému (PES) z pátého nejtvrdšího stupně do čtvrtého, schválila v pátek vláda. Události kolem pandemie v zemi i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock


Aktualizovat reportáž

07:30

Shrnutí z pátku:

  • V Česku začne od pondělí rozvolňování opatření proti šíření koronaviru. Země se posune v protiepidemickém systému (PES) z pátého nejtvrdšího stupně do čtvrtého, schválila vláda.
  • Potvrdila také, že nouzový stav bude platit do 12. prosince.
  • Ve čtvrtém stupni, který znamená rizikové skóre od 61 do 75, se má obnovovat docházka do základních škol, praktická výuka na středních školách a skupinová výuka do 20 lidí na vysokých školách.
  • Povoleno bude také shromažďování až šesti lidí namísto dosavadních dvou, zákaz vycházení bude začínat od 23:00 místo současných 21:00.
  • Od pondělí budou moci knihovny půjčovat knihy z výdejních okének.
  • Bohoslužeb nebo svateb se bude moci účastnit až 20 lidí.
  • Za týden bude vláda podle ministra zdravotnictví Blatného jednat o vánočních trzích, prodej vánočních stromků, kaprů a ozdob možný bude. 

07:20

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 22 964 nových případů koronavirové infekce, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Minulý týden bylo nově infikovaných o asi 500 méně. V pátek se infekce se potvrdila u 23.648 lidí, což byl zatím nejvyšší denní přírůstek. S covidem-19 nově zemřelo 254 lidí.

07:15
Vlajka Brazílie

V Brazílii se již od počátku pandemie nakazilo koronavirem SARS-CoV-2 přes šest milionů lidí. Počet úmrtí se blíží 170 000. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na oficiální statistiku brazilského ministerstva zdravotnictví. Brazílie je třetí zemí, kde počet nakažených překročil šest milionů, za USA a Indií. Smrtelná bilance je zde druhá nejvyšší po USA.

07:12

Rizikové skóre protiepidemického systému PES, podle kterého se v Česku řídí opatření proti koronaviru, ministerstvo k dnešku zatím nezveřejnilo. K pátku bylo na 62 bodech, což odpovídá čtvrtému z pěti stupňů rizik.

07:10

Počet úmrtí s koronavirem v Česku přesáhl 7000, od konce října se zdvojnásobil. V pátek hygienici odhalili 5809 případů nákazy, o 1548 méně než před týdnem. Nakažených je aktuálně 90 669 lidí, zhruba 6300 z nich se léčí v nemocnicích. Nakažených i hospitalizovaných ubývá. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

07:00

Vážení čtenáři, vítáme vás u nové on-line reportáže, v níž pro vás sledujeme aktuální dění okolo šíření koronaviru. Dosavadní informace naleznete v předchozím on-line přenosu:


Domácí


Zahraničí


ČTK


Domácí,


Zahraničí,


ČTK

Aktualizováno před 21 minutami

 


Zdroj příspěvku

Koukněte také

„Nenávidím všechno z USA.“ Maradona se přátelil s diktátory, Castra nazýval otcem

Jako přítele vzpomněli Diega Maradonu v den jeho úmrtí kubánský ministr zahraničí nebo venezuelský prezident …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *