Domů / Zahraniční zprávy / V Trumpově části Pensylvánie: Médiím nevěříme. Biden bude loutka levičáků

V Trumpově části Pensylvánie: Médiím nevěříme. Biden bude loutka levičáků

Reportéři agentury Reuters zavítali do „nejčervenějšího“ dílku Pensylvánie – do okresu Juniata, kde Donald Trump získal 80 procent hlasů. Jedná se o venkovskou oblast, kde žijí převážně bílí obyvatelé s nižším vzděláním, najdeme tu malebné kostely, farmy pro chov hospodářských zvířat či továrny. Z výsledků voleb jsou místní rozčarovaní. 

„Je to nechutné a smutné,“ nechala se slyšet Kayla Doyleová, 35letá Trumpova příznivkyně a majitelka hospody GridIron Pub na hlavní ulici ve městě Mifflintown. „Myslím, že volby byly zmanipulované,“ dodává. 

Před starým cihlovým domem zdobící obří cedule „Trump-Pence“ stojí Crystal Lauverová (54). Říká, že nepřijímá odhady televizních stanic, že se Biden stal prezidentem. Nevěří jim. Trumpovou rétorikou dodává, že se demokraté snažili ukrást volby podvodem, jsou to komunisté a nenávidí Ameriku. Dodává, že Trump úspěšně zpochybní výsledek u soudu.

Herbie Stoner 53letý fanoušek Trumpa, uvedl, že Demokratická strana mu přijde podezřelá, nezdají se mu ani letošní volby.  Rovněž se obává, že Bidenův úřad nepodpoří v regionu takových pracovních míst jako Trump. Nicméně je prý ochoten dát Bidenu šanci. „Budeme to muset přijmout a doufat, že pro naši zemi udělá to nejlepší,“ uzavírá smířlivě  Stoner.

Výzdoba obce Mifflintown nenechává nikoho na pochybách, koho tu volili. | Foto: Reuters

I další obyvatelé poukazují na nízkou nezaměstnanost a také na zrušení předpisů, které poškozují farmy a továrny. Trump si je získal i odporem k potratům, obchodní válkou s Čínou, a dokonce uvádějí, že zvládl pandemii koronaviru a udělal v tomto ohledu jen n velmi málo chyb. Získal si je i svým postojem „zákona a pořádku“ během celonárodních protestů po po květnové smrti Afroameričana George Floyda. Tenhle kraj je zkrátka z 97 procent „bílý.“ A také velmi konzervativní.

Volby tu probírají v zaplněných hospodách, nedodržují sociální distanc, nenosí roušky, objímají se, podávají si ruce a líbají se. Prohlašují, že Biden má demenci a bude jen loutkou krajní levice. Ostatně i zde se pozná Trumpova rétorika.

Rozdíl mezi venkovem a městem ukazuje těžký úkol, před nímž stojí Biden: získat si voliče mimo velká města, kteří jsou skeptičtí vůči jeho agendě a domnívají se, že Trump byl prvním prezidentem, který zohledňoval jejich zájmy.

Video: Trump vyzývá k nepokojům. Zahrává si s ohněm, říká Anýž

Změnil jsem názor, Biden má teď blíž k vítězství, kvůli dopočítávání hlasů obrátil, výsledky voleb budou známy do zítřka, říká Daniel Anýž. | Video: DVTV, Martin Veselovský


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Pokud volitelé zvolí Bidena prezidentem, opustím Bílý dům, prohlásil Trump

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *