Domů / Zahraniční zprávy / Lůžka, ventilátory, zdravotníci. Čechům pomáhají cizí státy, posílají dary i experty

Lůžka, ventilátory, zdravotníci. Čechům pomáhají cizí státy, posílají dary i experty

Tereza Patočková

před 9 minutami

Česko si v souvislosti s druhou vlnou koronaviru nevede dobře. Díky mimořádnému nasazení zdravotníků zatím nemocnice přílivu nových pacientů odolávají. A Česku pomáhají i ze zahraničí. Mezi nejčastější dary ze světa patří ventilátory. Součástí nabídnuté pomoci je ale třeba také rezervace lůžek či personální pomoc. Kdo všechno Česku pomáhá?

Foto: DVTV

14. října. Lékaři se vrací na výzvu Kubka

Ze zahraničí se na výpomoc v Česku v době epidemie koronaviru na základě výzvy prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka přihlásilo 16 lékařů. Ve výzvě Kubek žádal české lékaře, kteří odešli pracovat do zahraničí, aby se na čas vrátili domů pomoci v boji s epidemií.

„Situace je opravdu vážná, a proto se jako prezident České lékařské komory tímto obracím na všechny lékaře a lékařky, kteří v uplynulých letech odešli pracovat do zahraničí a mají potřebnou kvalifikaci i zkušenosti, aby se, pokud to jejich pracovní a rodinná situace dovolí, alespoň na čas vrátili domů a pomohli svým bývalým kolegům v našich nemocnicích,“ uvedl na webu České lékařské komory 14. října. 


 


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Panika byla zbytečná. Petrof dál naplno dodává do Číny, zakázky má i z Tchaj-wanu

Přední evropský výrobce pianin a klavírů Petrof Hradec Králové se v minulých týdnech vrátil k …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *