Domů / Zahraniční zprávy / On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

Nově potvrzených případů bylo v pátek o 1650 méně než před týdnem. Počet mrtvých byl mírně vyšší než předchozí pátek, ale i přesto se jedná o zatím nejnižší množství zemřelých. Vláda prodloužila nouzový stav do 20. listopadu, s ním i veškerá již platná opatření. Události kolem pandemie v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Foto: Jakub Plíhal


Aktualizovat reportáž

07:05

Shrnutí nejdůležitějších pátečních:

Nouzový stav byl prodloužen do 20. listopadu, stejně jako zavedená mimořádná opatření proti šíření koronaviru.
Veřejná shromáždění, u nichž je počet účastníků omezen na 100 osob, se budou moct nově nyní konat pouze ve vnějších prostorách.
Stánky i obchody prodávající pietní zboží, jako jsou věnce či svíčky, a provozovny na zpracování kamene mohou být otevřeny i v neděli. Výjimku s ohledem na blížící se Dušičky schválila dnes na mimořádném jednání vláda.
V průběhu příštího týdne začne testování antigenními testy v domovech seniorů a v domovech pro dlouhodobě nemocné. Testy se budou opakovat každý týden.
„Návrat do škol bude probíhat postupně, prioritu mají první a druhé ročníky základních škol,“ sdělil dnes na tiskové konferenci ministr školství Robert Plaga (za ANO).
Počet úmrtí s koronavirem v Česku přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za poslední týden.

07:00

Nejvýrazněji v uplynulém týdnu vzrostlo množství nakažených na Benešovsku, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno zhruba 1118 nových případů covidu-19 v přepočtu na 100 000 obyvatel. Nárůsty o více než tisícovku případů na 100 000 obyvatel se objevily ještě na Náchodsku a Přerovsku.

06:59

Od 1. března, kdy se objevili v Česku první nakažení koronavirem, bylo potvrzeno celkem 323 673 případů covidu-19. Naprostá většina z celkového počtu případů byla zaznamenána za posledních několik týdnů. Jenom v říjnu testy zatím potvrdily nákazu u více než čtvrt milionu lidí. V posledních dvou týdnech přibývá většinou zhruba 12 000 až 15 000 případů denně.

Podobně výrazně rostou počty hospitalizovaných a zemřelých. V nemocnicích bylo podle posledních údajů ke čtvrtku 7281 lidí s covidem-19, skoro o polovinu více než před týdnem. Z toho více než tisícovka pacientů byla ve vážném stavu. Množství úmrtí za den už deset dní v řadě nekleslo pod stovku. Ve čtvrtek byl zaznamenán dosud nejvyšší denní nárůst úmrtí od začátku epidemie, když zemřelo 171 lidí.

06:58

V pátek přibylo v Česku 13 605 nově potvrzených případů nemoci covid-19, což je o zhruba 1650 méně než před týdnem. Počet mrtvých za tento pátek byl mírně vyšší než předchozí pátek, ale i přesto se jedná o zatím nejnižší množství zemřelých od začátku tohoto týdne. Přibylo 121 úmrtí lidí nakažených koronavirem na celkových 3078 od březnového začátku epidemie v zemi. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

07:00

Vážení čtenáři, vítáme vás u nové on-line reportáže, v níž pro vás sledujeme aktuální dění okolo šíření koronaviru. Dosavadní informace naleznete v předchozím on-line přenosu:

 


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Pokud volitelé zvolí Bidena prezidentem, opustím Bílý dům, prohlásil Trump

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *