Domů / Domácí zprávy / Toto jsou nejkrásnější české stromy roku 2020. Který se vám nejvíc líbí?

Toto jsou nejkrásnější české stromy roku 2020. Který se vám nejvíc líbí?

Už za pár dní se dozvíme vítěze letošního klání o titul Strom roku. Do finále 19. ročníku ankety Nadace Partnerství postoupilo dvanáct kandidátů z devíti krajů. Vítězný strom se dočká odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola.

V národní soutěži mohli lidé do 11. října své favority podpořit on-line na stránkách Strom roku či pomocí DMS. Díky tomu se staré a památné stromy v anketě stanou symbolicky kmotry a kmotrami stromů nových. Vybrané peníze totiž Nadace Partnerství napřesrok rozdělí na výsadbové granty pod hlavičkou iniciativy Sázíme budoucnost. 

„O vítězi rozhoduje hlavně schopnost ambasadorů stromů přesvědčit své okolí. Jak ukázal příklad loňské vítězky Chudobínské borovice ze Žďárska, kdy její fanoušci byli schopni nadchnout celou Vysočinu, a nakonec i celou republiku a potažmo i Evropu,“ říká koordinátorka ankety Silvie Zeinerová Sanža. 

Poslední týden hlasování je již tradičně tajný, úderem půlnoci 11. října se možnost podpořit letošní finalisty uzavřela. Výsledky budou vyhlášeny 20. října na Den stromů, který pomyslně odstartuje také hlavní sázecí sezónu. Od té si organizátoři slibují nejméně milion nových stromů mimo les.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Bojíme se, ale uděláme, co je v našich silách. V menších nemocnicích jde do tuhého

Zejména menší nemocnice v Česku se ocitají v nesnázích kvůli nedostatku personálu. Třeba v moravském …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *