Domů / Zahraniční zprávy / On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

Čtvrtek opět přinesl rekordní čísla nakažených koronavirem, nemoc covid-19 hygienici prokázali u téměř 10 tisíc lidí. Nakažených bude podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly přibývat ještě nejméně dva týdny, kolaps zdravotnictví ale podle odborníků nehrozí. Události kolem pandemie v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Semafor šíření nákazy v Česku. | Foto: Ministerstvo zdravotnictví


Aktualizovat reportáž

12:11

Přehled nejdůležitějších událostí:

  • Ve čtvrtek testy v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 9721 lidí.
  • Nakažení covidem-19 budou podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) přibývat ještě deset dní až dva týdny. Podle odporníků hrozí exponenciální růst a čísla tak mohou narůstat násobně.
  • Přibývá také nakažených seniorů v rizikové skupině 65+, v níž je výrazný podíl hospitalizací. Podle koordinátora intenzivní péče Vladimíra Černého však kolaps nemocnic nehrozí.
  • V červeném, tedy nejhorším stupni nákazy koronavirem, je nyní celkem devět krajů. Spadá do něj Praha, Středočeský, Královéhradecký, Pardubický, Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Na druhém stupni ohrožení zůstalo již jen pět krajů.

12:28

Podle aktuálního „semaforu“ je v nejvyšším stupni pohotovosti kvůli nekontrolovatelnému šíření koronaviru celkem již devět krajů. Méně dramatická situace zůstává v pěti krajích, které zůstaly v oranžové zóně. V celém Česku však již dochází k nedotrasovatelnému komunitnímu přenosu nemoci. 

Foto: Ministerstvo zdravotnictví

12:06

Vážení čtenáři, vítáme vás u nové on-line reportáže, v níž pro vás sledujeme aktuální dění okolo šíření koronaviru. Dosavadní informace naleznete v předchozím on-line přenosu.

 


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Demonstrace kvůli karikaturám Mohameda. V muslimských zemích pálí fotky Macrona

V bangladéšské metropoli Dháce v úterý demonstrovaly desítky tisíc lidí, kteří volali po bojkotu francouzských …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *