Domů / Zahraniční zprávy / Šéfka Evropské komise von der Leyenová odešla ze schůzky EU, setkala se s nakaženým

Šéfka Evropské komise von der Leyenová odešla ze schůzky EU, setkala se s nakaženým

ČTK

Aktualizováno před 23 minutami

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová kvůli kontaktu s osobou nakaženou covidem-19 opustila dnešní summit Evropské unie krátce po jeho zahájení. Šéfka unijní exekutivy na twitteru informovala, že jeden ze členů jejího kabinetu měl dnes ráno pozitivní koronavirový test.

Politička, která dopoledne v sídle komise jednala mimo jiné s českým premiérem Andrejem Babišem, měla podle svého vyjádření výsledek testu negativní. Unijní summit pokračuje bez ní.

„Právě jsem byla informována, že člen mého blízkého týmu měl dnes ráno pozitivní test na covid-19. Já sama jsem měla test negativní,“ napsala ve čtvrtek von der Leyenová. Dodala, že se okamžitě uchýlí do izolace.

Několik hodin před začátkem summitu absolvoval u šéfky komise přibližně půlhodinový rozhovor Babiš, po němž přišel na řadu portugalský premiér António Costa. Přímo v dějišti summitu v budově Evropské rady se pak von der Leyenová sešla i s dalšími lídry unijních zemí. Během vrcholného zasedání přitom platí přísná hygienická pravidla, politici nosí roušky a dodržují bezpečné vzdálenosti.

Dvaašedesátiletá německá politička byla v karanténě již minulý týden poté, co se během pracovní návštěvy Portugalska ocitla poblíž jiného infikovaného člověka.
Zdroj příspěvku

Koukněte také

On-line: Šíření koronaviru v Česku i ve světě

Nově potvrzených případů bylo v pátek o 1650 méně než před týdnem. Počet mrtvých byl …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *