Domů / Domácí zprávy / Pátek a sobota proprší, teploty klesnou i k pěti stupňům. Příští týden se oteplí

Pátek a sobota proprší, teploty klesnou i k pěti stupňům. Příští týden se oteplí

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, srážek ale bude během dne ubývat. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 9 a 13 stupni Celsia, na horách pak kolem 4.

V pátek bude obloha převážně zatažená. Obyvatelé celého Česka musí počítat s občasným deštěm, v jihovýchodní polovině území pak budou srážky trvalejší. V polohách nad 1000 metrů může i nasněžit. Celkově se ochladí, teploty vystoupají pouze k 5 až 9 stupňům, v Čechách ojediněle až k 11.

Zataženo bude také v sobotu. Vydrží občasné srážky, těch bude ale postupně společně s oblačností ubývat a večer může být v Čechách i polojasno. Teploty se přes den vyšplhají až 10 stupňům a neměly by klesnout pod 6 stupňů.

Neděle by se měla obejít bez výraznějších srážek, jen ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky, v polohách nad 1000 metrů sněhové. Ráno ale musí lidé počítat s četnými přízemními mrazíky. Obloha bude převážně oblačná, teploty se budou pohybovat mezi 7 a 11 stupni.

Podobné počasí meteorologové předpovídají také pro pondělí. Bude převážně oblačno s ojedinělými přeháňkami, nejvyšší denní teploty mezi 7 a 11 stupni.

Zbytek příštího pracovního týdne se zpočátku ponese ve znamení úbytku oblačnosti a oteplení, ke konci lze ale očekávat návrat sychravého počasí. Průměrně budou příští týden teploty dosahovat 10 až 15 stupňů.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Blatného podivné vysvětlení čísla R. Ve škole bych ho za to nevyhodil, říká matematik

Do pátečního jednání sněmovny o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru výrazně vstoupil nový ministr …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *