Domů / Zahraniční zprávy / Vražda, která vypadala jako záhada. Za zabití americké bioložky dostal muž doživotí

Vražda, která vypadala jako záhada. Za zabití americké bioložky dostal muž doživotí

Krétský soud dnes k doživotnímu trestu vězení odsoudil 28letého muže, kterého uznal vinným z vraždy americké molekulární bioložky Suzanne Eatonové. Vědkyni odsouzený podle soudu, který neuznal argumenty obhajoby poukazující na polehčující okolnosti, minulé léto také znásilnil, napsala agentura DPA.

Odsouzený před soudem tvrdil, že ženu zabil omylem a znásilnění odmítal. Svou první výpověď prý na policii učinil pod nátlakem.

Devětapadesátiletá Eatonová ze světově uznávaného Planckova institutu přijela loňské léto na Krétu na konferenci s tematikou ze svého oboru. Zmizela 2. července, když si vyrazila zaběhat. Její tělo objevili o týden později v bunkru v obtížně přístupném skalnatém terénu zhruba deset kilometrů od místa, kde byla naposledy spatřena.

Tehdy 27letý pachatel, který je ženatý a má dvě děti, ji podle řeckých médií znásilnil a její tělo pak shodil do šachty.

Eatonová společně se svým týmem studovala, jak spolu vzájemně komunikují buňky při vytváření tkáně určitého tvaru a velikosti, píše DPA.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Obří německý finanční podvod narůstá. Bankéře Maršálka podezírají i ze špionáže

Největší finanční podvod v německých dějinách sahá až přes půl světa. Hlavní postavou případu firmy …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *