Domů / Zahraniční zprávy / Kilimandžáro dál hoří. Práci hasičů na nejvyšší africké hoře komplikuje vítr i sucho

Kilimandžáro dál hoří. Práci hasičů na nejvyšší africké hoře komplikuje vítr i sucho

Požár na nejvyšší africké hoře Kilimandžáru pomáhá hasit 500 dobrovolníků. Povedlo se jim omezit šíření ohně, uvedla agentura AP s odvoláním na správu národních parků v Tanzanii. Server BBC podotýká, že hašení ohně, jenž vzplál v neděli, komplikuje nadmořská výška, silný vítr a sucho, které také mohou za to, proč se rozšířil.

Příčina požáru zatím není známa. Jednou z variant je, že se rozšířil z otevřeného ohně při vaření jídla pro turisty. „Vypadá to, že oheň byl zapálen k přípravě jídla… přeskočil na okolní suchou vegetaci a rychle se rozšířil,“ řekl mluvčí správy národních parků v Tanzanii Pascal Shelutete tanzanskému listu Mwananchi. Požár podle něj vzplál v oblasti, kde odpočívají turisté putující na vrchol hory.

Posily na pomoc v boji s živlem vyslala podle BBC například škola College of African Wildlife Management, která sídlí nedaleko Kilimandžára. Přes 260 studentů pomáhá hasit a distribuuje zásoby hasičům.

Zatím není jasné, jaké škody na okolní divoké přírodě požár napáchal. Shelutete pouze ujistil, že turisté jsou v bezpečí.

Kilimandžáro s vrcholem Uhuru je nejvyšší horou v Africe, měří bezmála 6000 metrů. Každoročně se na vrchol vypraví kolem 50.000 turistů.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Demonstrace kvůli karikaturám Mohameda. V muslimských zemích pálí fotky Macrona

V bangladéšské metropoli Dháce v úterý demonstrovaly desítky tisíc lidí, kteří volali po bojkotu francouzských …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *