Domů / Finance / Výroba Lentilek v Česku končí. S přesunem do Německa se změní obal i receptura

Výroba Lentilek v Česku končí. S přesunem do Německa se změní obal i receptura

Tradiční Lentilky se už nebudou vyrábět v Česku. Výroba jedné z nejstarších českých značek se od jara příštího roku přesune do německého Hamburku. Důvodem je změna obalu i receptury – v cukrovince podle společnosti Nestlé přibude čokolády a naopak se sníží podíl cukru.

Dražovaná mléčná čokoláda se v holešovské továrně na cukrovinky Sfinx vyrábí od roku 1907. Informaci o přesunu výroby Lentilek přinesl Radiožurnál, společnost Nestlé ji rovněž potvrdila na oficiálním facebookovém profilu Lentilek. 

„Vedly nás k tomu dva důvody. Prvním je harmonizace receptury se značkou Smarties, pro kterou jsme se rozhodli na základě výsledků preferenčních testů mezi spotřebiteli,“ uvádějí na sociální síti zástupci společnosti. „Druhým důvodem je optimalizace výroby a z ní plynoucí snížení nákladů na údržbu výrobních technologií a lepšího využití kapacit v továrně v Hamburku, která je dostatečná na výrobu a distribuci produktu do všech zemí EU a zároveň má technologii plnit Lentilky do papírových obalů,“ dodávají.

Ředitel pro korporátní záležitostí společnosti Vratislav Janda rovněž pro Radiožurnál uvedl, že v Lentilkách bude méně cukru a více čokolády.

Před pěti lety přesunula společnosti Mondelez do Polska výrobu piškotů. Kolem firmy Mondelez se tehdy rozpoutala aféra, kterou začal pořad A dost! na Stream.cz. Piškoty totiž po přesunu výroby změnily tvar či barvu. Výrobce mírně změnil složení a nutriční hodnoty.

Firma se bránila, že receptura zůstala stejná, jen se změnila metodika výpočtu hodnot. Inspekce následně nařídila výrobci, aby zajistil označení země původu na obalech všech cukrovinek, které se nevyrábějí v Česku.

Výměna šéfa

Zisk české pobočky předního světového výrobce cukrovinek Nestlé loni meziročně stoupl o 4,5 procenta na 604 milionů korun. Tržby vzrostly o 8,5 procenta na 11,4 miliardy korun.

Továrny v olomouckém závodu Zora, závodu Sfinx v Holešově a v provozu Tivall v Krpce loni vyrobily 69 115 tun cukrovinek a chlazených potravin za zhruba 6,3 miliardy korun, zhruba polovina šla na export, připomněla agentura ČTK.

Nestlé Česko a Slovensko rovněž po desetiletí oznámilo změnu generálního ředitele. Současný Dán Toren Emborg se od října vystřídá na pozici se skandinávským šéfem Nizozemcem Michielem Kernkampem.

Kromě Lentilek vyrábí společnost potraviny Maggi, kávu a nápoje Nescafé, Caro nebo Granko, kojeneckou výživu Nestlé a Beba i krmivo pro domácí mazlíčky Purina, Friskies nebo Felix.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

E-shop Zoot začal prodávat oblečení přes Alzu. V pilotní fázi nabídne bundy i kalhoty

On-line prodejce módy a doplňků Zoot začal prodávat část svého sortimentu přes největší český e-shop …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *