Domů / Počasí / V Jeseníkách se objevil první sníh. Na Červenohorském sedle napadly tři centimetry

V Jeseníkách se objevil první sníh. Na Červenohorském sedle napadly tři centimetry

Červenohorské sedlo, hlavní tah mezi Šumperkem a Jeseníkem, v pondělí pokryl první sníh. Podle silničářů se teploty v nejvyšších partiích sedla pohybují kolem nuly, napadly zhruba tři centimetry. V ostatních částech na severu Olomouckého kraje jsou teploty vyšší a prší.

„Na Červenohorském sedle leží v nejvyšších místech tři centimetry, je to poprvé, co tam napadl sníh. Dole prší, u nás je zhruba kolem šesti stupňů,“ řekl dispečer šumperské správy silnic.

Podle dispečera jesenické správy silnic leží sníh pouze v nejvyšších partiích sedla. „Rozhodují tam hodně metry v nadmořské výšce. Vozovky druhých a třetích tříd jsou na Jesenicku mokré,“ sdělil dispečer.

O zimní údržbu silnic 1. třídy v Olomouckém kraji, tedy i samotného tahu přes sedlo, se starají od roku 2017 soukromé firmy, které získaly zakázku. Správa silnic, která má na starosti silnice nižších tříd, tak v pondělí do terénu vyrážet kvůli zimní údržbě ještě nemusela. „Správa do terénu sypače ještě neposílala, není důvod,“ doplnil dispečer jesenické správy silnic.
Zdroj příspěvku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *