Domů / Zahraniční zprávy / V otroctví žije více lidí než kdykoli v historii. Vykořisťování čelí hlavně ženy

V otroctví žije více lidí než kdykoli v historii. Vykořisťování čelí hlavně ženy

V moderním otroctví uvázla každá 130. žena na světě. Miliony jsou mimo jiné oběťmi nucené práce, vynuceného manželství, dluhového otroctví, popřípadě žijí jako domácí služky.

„Realita je taková, že v dnešní době žije v otroctví více lidí než kdykoliv jindy v lidské historii,“ uvedla Grace Forrestová, spoluzakladatelka lidskoprávní organizace Walk Free, která bojuje proti otrokářství. Ze studie vyplývá, že ženy tvoří 99 procent všech obětí sexuálního zneužívání, 84 procent obětí vynucených manželství a 58 procent obětí nucené práce.

Forrestová upozornila, že tvář moderního otroctví se změnila. „Sledujeme normalizované vykořisťování (lidí) v ekonomice, v mezinárodních zásobovacích řetězcích a také na migračních cestách. Nejvíce zranitelní lidé na světě byli zatlačeni ještě více směrem k praktikám moderního otroctví kvůli covidu-19,“ prohlásila Forrestová.

„Víme, že ženy a dívky se setkávají s nebývalou mírou vykořisťování a nucené práce v zásobovacích řetězcích u zboží, které kupujeme a používáme každý den, jako je oblečení, káva, technologie,“ dodala obhájkyně lidských práv.

Zveřejněný počet obětí moderního otroctví je podle ní pouze konzervativní odhad, jenž nezahrnuje vývoj situace za pandemie koronaviru. Nicméně organizace Walk Free v té době zaznamenala „prudký nárůst nucených a dětských manželství a vykořisťujících pracovních podmínek napříč světem“.

Organizace proto volá například po zákazu dětských manželství, které stále ještě nepostavilo mimo zákon 136 zemí světa. Studie je založena na zjištěních organizace Walk Free a na datech Mezinárodní organizace práce (ILO) a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Video: Hrozí nám otroctví v čínských, německých a korejských továrnách, zplundrovaná země, říká Sládek

Speciální volební DVTV Apel: Propadáme se a budeme se propadat dál, říká Miroslav Sládek. | Video: DVTV


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Soud ruskému herci Jefremovovi zmírnil o půl roku trest za nehodu v opilosti

ČTK Aktualizováno před 7 minutami Moskevský městský soud ve čtvrtek zmírnil trest známému herci Michailu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *