Domů / Zprávy z regionů / Policie odložila případ požáru haly na Klatovsku. Nemá důkazy, že byl založen úmyslně

Policie odložila případ požáru haly na Klatovsku. Nemá důkazy, že byl založen úmyslně

Policie odložila případ vyhořelé haly plné sena a slámy v Plánici na Klatovsku. Velký požár se škodou přes čtyři miliony korun způsobil jedenáctiletý chlapec, který neuhasil nedopalek cigarety. Oheň, který zasáhl také osobní vůz, likvidovalo v polovině května jedenáct jednotek hasičů. Na místě zasahoval také vrtulník.

Policie to vyšetřovala jako přečin poškození cizí věci, řekla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. „Trestný čin, kterého se měl dopustit nezletilý, byl podle trestního řádu odložen, neboť nebylo prokázáno úmyslné zavinění,“ uvedla.

Objekt celý shořel, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. Krmivo vyvezli a nechali dohořet na poli, na místě zasahovali až do druhého dne. „Vyšetřovatelé hasičů a policistů se psem na vyhledávání akcelerantů hoření zjistili, že v hale nezletilý nedostatečně uhasil nedopalek cigarety a došlo k jeho vznícení,“ uvedla Ladmanová. Původně byla škoda odhadnutá na více než osm milionů korun.

Místní dobrovolný hasič, který řídil cisternu, na cestě havaroval, když se střetl s osobním vozidlem. Jeho řidiče musela letecká záchranná služba převézt do Fakultní nemocnice v Plzni.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Poslední čtyři opravny bot v Plzni budou mít po krizi problémy

Posledním čtyřem tradičním kamenným opravnám obuvi ve 170tisícové Plzni přibyly čtvrtečním uzavřením existenční problémy. Přísná …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *