Domů / Zahraniční zprávy / ON-LINE: Šíření koronaviru v Česku a ve světě

ON-LINE: Šíření koronaviru v Česku a ve světě

V Česku dál skokově přibývá případů nemoci covid-19. Za pátek laboratoře prokázaly nákazu u rekordních 8618 lidí, nejvíc za jediný den od začátku epidemie v zemi a přes tři tisíce víc než dosavadní maximum ze čtvrtka. V pátek zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 25 lidí, jen za tento týden je to tak již přes 200. Události kolem pandemie v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal


Aktualizovat reportáž

07:32

Vláda možná bude muset přistoupit k dalším omezením proti koronaviru, pokud nebudou všichni v Česku dodržovat stávající opatření, řekl v pátek na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (ANO). Nevyloučil v té souvislosti ani tzv. lockdown, tedy nutnost kompletního uzavření ekonomiky jako na jaře.

07:12

V Česku dál skokově přibývá případů nemoci covid-19. Za pátek laboratoře prokázaly nákazu u rekordních 8618 lidí, nejvíc za jediný den od začátku epidemie v zemi a přes tři tisíce víc než dosavadní maximum ze čtvrtka. 

07:35

V Česku měl dnes odstartovat Festival muzejních nocí, který pořadatelé odložili z původního květnového termínu kvůli první vlně koronaviru. Nový termín již bez národního zahájení ale opět narušují ve čtvrtek vydaná opatření, která mají zpomalit šíření viru v druhé vlně. Pořádající Asociace muzeí a galerií festival nezrušila, nechala na jednotlivých institucích, zda se do festivalu zapojí alespoň dnes a v neděli, udělá to nejspíš jen málo z nich. 

07:13

Většina nakažených má mírný průběh nemoci nebo je úplně bez příznaků, výrazně roste počet hospitalizovaných a pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. Jsou obavy, zda při dalším strmém nárůstu zdravotnický systém situaci zvládne. Ještě před týdnem leželo v nemocnicích ve vážném stavu 274 nakažených, nyní je jich přes 400.

07:12

V nemocnicích bylo 1893 pacientů s koronavirem, z toho 412 je ve vážném stavu. V pátek zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 25 lidí, jen za tento týden přes 200, celkový počet obětí se tak zvýšil na 905. Vyplývá to z dnešních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

 


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Indie se bojí další vlny. Zemi čekají obří svátky, přenos viru usnadňuje i smog

Od poloviny září, kdy denní počty nakažených koronavirem v Indii přesahovaly 90 tisíc případů, se …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *