Domů / Zahraniční zprávy / Kim Čong-un posílí armádu KLDR

Kim Čong-un posílí armádu KLDR

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se ve svém projevu u příležitosti 75. výročí založení vládní Korejské strany práce omluvil občanům za těžkosti, jimž musí čelit v každodenním životě, a slíbil jim změny.

Na vojenské přehlídce Kim hovořil také o posílení armády, která má podle něj čistě obranný a odstrašovací charakter, a znovu zopakoval, že KLDR zatím neregistruje jediný případ nákazy koronavirem. Informovala o tom agentura Reuters. 

Agentura Kjódó upozornila, že severokorejský vůdce se vůbec nezmínil o vztazích se Spojenými státy ani o neúspěšných jednáních o jaderném odzbrojení, které se loni dostaly do mrtvého bodu. V půlhodinovém projevu, který vysílala státní televize, ale řekl, že po skončení pandemie doufá v budoucí spolupráci s Jižní Koreou a dokonce se občanům omluvil za obtížné životní podmínky. Ty prý chce zlepšit pomocí „inovací a praktických změn“.

Vojenská přehlídka se konala dnes časně ráno a kvůli neobvyklé hodině média spekulovala o tom, zda nešlo jen o pouhý nácvik. Několik hodin po jejím skončení začala televize vysílat sestříhaný záznam. Analytici předpovídali, že KLDR by mohla ukázat nové strategické zbraně.

„Budeme pokračovat v posilování armády určené k sebeobraně a odstrašení,“ řekl Kim, který přehlídku zhlédl v obleku a kravatě a nikoli v tradičním formálním oděvu, tedy maoistickém saku se stojáčkem.

Video: Kim navštívil rozestavěnou nemocnici v Pchjongjangu

Kim navštívil rozestavěnou nemocnici v Pchjongjangu | Video: Reuters


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Německý poslanec za SPD Oppermann zemřel po náhlém kolapsu. Bylo mu 66 let

Místopředseda německého Spolkového sněmu a dlouholetý sociálnědemokratický poslanec Thomas Oppermann zemřel v neděli po náhlém …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *