Domů / Zprávy z regionů / Středočeský kraj dal Mafře z Babišova fondu zakázku na tisk magazínu za 18 milionů

Středočeský kraj dal Mafře z Babišova fondu zakázku na tisk magazínu za 18 milionů

Středočeský kraj pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) zadal zakázku na tisk regionálního magazínu Středočech společnosti Mafra, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), napsal Deník N. Hejtmanství se podle portálu zavázalo za tisk novin zaplatit během dvou let 17,7 milionu korun bez DPH. Podle kraje je výběrové řízení v pořádku.

Vydavatelství Mafra z holdingu Agrofert má pro kraj jedenáctkrát ročně vytisknout přes půl milionu kusů měsíčníku Středočech distribuovaného bezplatně tamním obyvatelům.

Dalších více než 11 milionů má kraj podle zjištění Deníku N zaplatit jiné společnosti za distribuci magazínu. Firmu vlastní člen SPD Jan Čížek, který vydává některé zdarma šířené tiskoviny, například týdeník Naše Praha, ale také volební letáky pro SPD Tomia Okamury. Podle dřívějšího zjištění Aktuálně.cz se Čížek sám chlubil kontakty na pražské kmotry, dlouhodobě je spojován například s Tomášem Hrdličkou, připomíná i Deník N.

Obě smlouvy kraj uzavřel v polovině letošního června. „Naše společnost v žádném střetu zájmů není a ani být nemůže. Ostatně tiskárny Mafra zajišťují tisk magazínu Středočech již od roku 2015, kdy v čele kraje stál hejtman z ČSSD. Poslední výběrové řízení vyhrála Mafra v lednu 2020, a to na dva roky s tím, že kraj může smlouvu kdykoliv bez udání důvodu vypovědět,“ napsala Deníku N mluvčí vydavatelství Tereza Sedláková.

Podle hejtmanství je vše v pořádku. „Vše bylo provedeno v souladu se zákonem a zveřejněno na serverech, které jsou pro veřejné zakázky určené,“ řekla Helena Frintová z krajského úřadu. Pokud bude chtít nové vedení kraje doložení této zakázky, je úřad podle Frintové připraven všechny dokumenty předložit. Ve veřejné soutěži se o zakázku podle Deníku N ucházely čtyři firmy. Jednu kraj vyřadil.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Poslední čtyři opravny bot v Plzni budou mít po krizi problémy

Posledním čtyřem tradičním kamenným opravnám obuvi ve 170tisícové Plzni přibyly čtvrtečním uzavřením existenční problémy. Přísná …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *