Domů / Finance / Na nákup ve dvou. Odpovědnost je na lidech, my můžeme volat policii, hlásí prodejci

Na nákup ve dvou. Odpovědnost je na lidech, my můžeme volat policii, hlásí prodejci

„Omezení na vstup pouze po dvou osobách se vztahuje na úplně všechny obchody,“ potvrzuje pro on-line deník Aktuálně.cz Kryštof Barka z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Tato povinnost není podle mluvčí Globusu Lutfie Volfové uložena provozovatelům, ale občanům. „Kdy usnesením vlády 995 v bodě 7 vláda omezuje svobodu pohybu. Platí stejně jako v případě nenošení roušek – tedy provozovatel upozorní nakupující a v případě neuposlechnutí volá policii,“ připomíná Volfová.

Billa v této souvislosti doporučuje zákazníkům nakupovat nejen pro vlastní potřebu, ale i pro své blízké. „V případě porušování opatření vlády ze strany zákazníků bude společnost Billa skupiny nad dvě osoby zdvořile upozorňovat na nově vydanou povinnost a žádat je, aby zredukovali svůj počet osoby za předpokladu, že třetí a další osobou nebude osoba nezletilá. U případných potíží společnost požádá o pomoc místní složku Policie ČR,“ potvrzuje mluvčí prodejen Dana Bratánková.

Obchodní řetězce na opatření zareagovaly vyvěšením plakátů na prodejnách, zákazníky rovněž o novém nařízení informují prostřednictvím interního rozhlasu.

„Zaměstnanec bezpečnostní agentury po celou dobu otevírací doby provádí kontrolu u vchodu do prodejny a aktivně kontroluje dodržování zakrytí dýchacích cest a rozestupů na prodejní ploše, zejména v úseku pečiva. Dále pak také velikost skupiny vstupující do obchodního domu a pohybující se po prodejní ploše,“ uvádí za prodejny Kaufland Renata Maierl.

Stejně systém funguje například v Lidlu. „Na dodržování této povinnosti jsou zákazníci upozornění před vstupem do prodejny. Stejně jako v případě roušek kontrolují dodržování daného opatření pracovníci ostrahy. V okamžiku, kdy zákazníci dané nařízení nebudou respektovat, budeme se snažit vše vyřešit domluvou, přičemž spoléháme na ohleduplnost zákazníků,“ doplňuje mluvčí německého řetězce Iveta Barabášová.

Například v obchodních centrech a restauracích vláda v rámci opatření proti koronaviru ve čtvrtek zakázala také wi-fi připojení k internetu. Zkrátila rovněž otevírací dobu restaurací, a to do 20 hodin. Lidé mohou sedět u stolu maximálně po čtyřech, přičemž mezi stoly je 1,5 metru.

Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR jsou nová opatření připravena bez náležitých ekonomických kompenzací, bez nichž se ve většině restaurací prohloubí existenční problémy.

„Vyzývám vládu ČR, aby vysvětlila, proč omezuje fungování restauračních a kulturních zařízení, když jde v obou případech o méně rizikové oblasti z pohledu šíření koronaviru. Zaráží mě, že za více než sedm měsíců od začátku epidemie, která otřásla českou společností i ekonomikou, se vracíme k překotnému rozhodování téměř z hodiny na hodinu,“ uvádí prezident svazu Tomáš Prouza.

Nouzový stav vstoupil v platnost také na Slovensku. Od prvního října tam znovu platí omezení pro počet zákazníků v prodejnách – až na výjimky na každého kupujícího musí připadat alespoň deset metrů čtverečních plochy obchodu.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Víno, maso a strach o imunitu. Zavřené restaurace se už odrážejí v tržbách obchodů

Nákupy Čechů v potravinářských řetězcích odpovídají tomu, že jsou zavřené školy a restaurace. Poptávka je …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *