Domů / Zahraniční zprávy / Policisté našli ukradenou kaligrafii Mao Ce-tunga. Kupec ji přestřihl na dvě části

Policisté našli ukradenou kaligrafii Mao Ce-tunga. Kupec ji přestřihl na dvě části

Svitek s kaligrafií vytvořenou bývalým čínským komunistickým vůdcem Mao Ce-tungem, jehož hodnota je odhadována na miliony dolarů, byl nalezen přestřižený napůl poté, co ho zloději minulý měsíc ukradli z domova sběratele umění v Hongkongu. Informoval o tom zpravodajský server BBC News s odvoláním na hongkongskou policii.

Zloději ukradené dílo prodali za zlomek jeho hodnoty. Podle hongkongské policie byl 2,8metrový svitek přestřižen proto, že byl na vystavení příliš dlouhý. Hongkongský list South China Morning Post napsal, že svitek přestřihl kupec, který ho získal od zlodějů za pouhých 65 dolarů a dospěl k přesvědčení, že se jedná o padělek.

Svitek obsahuje poezii ručně psanou zakladatelem Čínské lidové republiky Mao Ce-tungem. Dílo, jehož hodnotu majitel odhaduje na 300 milionů dolarů (6,8 miliardy korun), bylo ukradeno 10. září, když se tři muži vloupali do domova známého sběratele známek a revolucionářského umění Fu Čchun-siaa.

Ten při loupeži přišel také o staré známky, měděné mince a další Maova kaligrafická díla. Fu, který byl údajně v době zločinu v pevninské Číně, uvedl, že přišel o cennosti v celkové hodnotě asi 645 milionů dolarů (14,8 miliardy dolarů). Jeden z podezřelých lupičů byl zadržen, další dva jsou na útěku.

Policisté svitek našli, když koncem září zatkli 49letého muže, kterého podezírají z překupnictví.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Demonstrace kvůli karikaturám Mohameda. V muslimských zemích pálí fotky Macrona

V bangladéšské metropoli Dháce v úterý demonstrovaly desítky tisíc lidí, kteří volali po bojkotu francouzských …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *