Domů / Domácí zprávy / „Vaše operace byla zrušena.“ Policie řeší falešné SMS, které chodí pacientům v Plzni

„Vaše operace byla zrušena.“ Policie řeší falešné SMS, které chodí pacientům v Plzni

Plzeňští policisté vyšetřují podvodné SMS zprávy oznamující zrušení termínu operace nebo vyšetření kvůli koronaviru. Na policii se kvůli nim obrátila Fakultní nemocnice Plzeň, informovala v pondělí Česká televize. Nemocnice vyzývá lidi, kterým podvodná SMS přišla, aby ji informovali, a termín operace či vyšetření si ověřili na příslušném oddělení.

Mluvčí nemocnice Gabriela Levorová televizi řekla, že zprávu minulý týden obdržela jedna z pacientek. „Tato SMS zpráva měla neobvyklý slovosled, špatnou gramatiku a byla odeslána z jiného telefonního čísla, než které používá náš informační objednávkový systém,“ popsala Levorová. Možnost hackerského útoku nemocnice vylučuje.

Mluvčí policie Michaela Raindlová potvrdila, že kriminalisté se případem zabývají. „S ohledem na probíhající prošetřování nelze v tuto chvíli sdělit více informací,“ řekla České televizi.

Před falešnými zprávami o rušení operací a vyšetření nemocnice varovala na svém webu. „V případě, že obdržíte sms zprávu o zrušení Vašeho nástupu k hospitalizaci či k jinému výkonu ve FN Plzeň, kontaktujte obratem konkrétní pracoviště, jehož jste pacientem k potvrzení či vyvrácení zaslané informace,“ uvádí nemocnice.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Jak vláda žádá sněmovnu o delší nouzový stav. Efekt opatření nehodnotí, plán nenabízí

Vláda Andreje Babiše se na svém posledním zasedání usnesla, že kvůli zhoršujícímu se stavu epidemie …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *