Domů / Zahraniční zprávy / V kauze 39 udušených migrantů začal v Anglii soud. Obviněným hrozí desítky let vězení

V kauze 39 udušených migrantů začal v Anglii soud. Obviněným hrozí desítky let vězení

Výběrem poroty v pondělí v Londýně začalo hlavní přelíčení kvůli úmrtí 39 migrantů z Vietnamu, kteří byli před rokem nalezeni mrtví v chladírenském voze na jihovýchodě Anglie. Před soudem v následujících dnech stanou čtyři muži ve věku 23 až 43 let, již čelí obvinění ze zabití a z napomáhání nelegální migraci. Vinu odmítají, píše agentura AFP.

Samotné slyšení před trestním tribunálem Old Bailey začne ve středu a podle AFP potrvá až šest týdnů.

K zabití 39 migrantů se už přiznali řidič kamionu Maurice Robinson a přepravce Ronan Hughes, kteří před soudem stanou při dalším slyšení.

Vietnamský soud za napomáhání nelegální migraci 15. září odsoudil sedm lidí. Muži ve věku 26 až 36 let si vysloužili podmíněné i nepodmíněné tresty v rozsahu dvou a půl až sedmi a půl let vězení.

Těla 31 mužů a osmi žen se našla 23. října 2019 v chladírenském kontejneru, který byl zaparkován v průmyslové zóně města Grays poblíž Londýna. Kontejner se dostal do Anglie z belgického přístavu Zeebrugge. Nejstarší z obětí bylo 44 let, dvěma nejmladším chlapcům 15 let. Podle vyšetřovatelů zemřeli Vietnamci kvůli nedostatku kyslíku a kvůli přehřátí v uzavřeném prostoru.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Soud ruskému herci Jefremovovi zmírnil o půl roku trest za nehodu v opilosti

ČTK Aktualizováno před 7 minutami Moskevský městský soud ve čtvrtek zmírnil trest známému herci Michailu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *