Domů / Domácí zprávy / Jermanová: Do opozice se těším. K jednání o koalici nás zatím nikdo neoslovil

Jermanová: Do opozice se těším. K jednání o koalici nás zatím nikdo neoslovil

Dosavadní středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se těší na opoziční roli, ale je i připravena jednat s ostatními stranami o nové koalici. Zatím však podle ní hnutí ANO nikdo neoslovil. Důležité je pokračovat v rozdělané práci, řekla po sečtení volebních výsledků v krajských volbách. ANO ve středních Čechách skončilo na třetím místě za STAN a ODS.

Na dotaz, co bude dělat, až nebude hejtmankou, Jermanová uvedla, že bude na mateřské dovolené se svou dcerou. Chce také dál pracovat pro hnutí ANO, bude nutné například připravovat celostátní sněm. Kromě toho předpokládá, že bude pracovat v opozici na kraji.

„Na opozici se velmi těším, protože ta pozice je vždycky snadnější. Takže my se těšíme všichni, pokud tam skončíme,“ uvedla. V politice je však podle ní třeba počítat se vším, takže je otevřená i případnému jednání s ostatními stranami. „Zatím nás nikdo neoslovil. Pokud nějaká nabídka přijde, tak se třeba dozvíte, že to bude jinak,“ řekla.

Jermanovou dojala slova předsedy hnutí Andreje Babiše, který výsledek ANO ve Středočeském kraji označil za příjemné překvapení. Podle premiéra je škoda, že si to hejtmanka pokazila „různými aférkami“. Vyjádření ji překvapilo, protože Babiš podle ní není člověkem, který by příliš chválil. Poděkovala mu za podporu a řekla, že jejich vztah je navzdory některým informacím médií velmi korektní.

Na dotaz, zda nebude vyvozovat odpovědnost za volební výsledek, uvedla, že ANO vzhledem k těsným výsledkům neprohrálo a navíc bude krajský volební sněm, kde se bude rozhodovat o novém vedení. Zároveň si nemyslí, že by byla slabým lídrem. Hnutí ANO podle ní obhájilo své pozice a odvedlo velký kus práce. „Ti, co přijdou po nás, mají připraveno mnoho projektů, na kterých jsme připraveni s nimi spolupracovat. Byli bychom rádi, aby byly dokončeny,“ uzavřela.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Lídři ODS, KDU-ČSL a TOP 09 ohlásili spojenectví. Soupeřem bude i blok Pirátů a STAN

Partnerství, o kterém se šeptalo delší dobu, je od úterního odpoledne hotovou věcí. Předsedové ODS, …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *