Domů / Domácí zprávy / Za Vondrův výrok o „oportunistických sviních“ čekají slovinští europoslanci omluvu

Za Vondrův výrok o „oportunistických sviních“ čekají slovinští europoslanci omluvu

Slovinští europoslanci zareagovali dopisem na vyjádření svého českého kolegy Alexandra Vondry (ODS). Ten po středečním fotbalovém utkání kvůli verdiktu slovinského rozhodčího napsal, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině“. Europoslanci v dopisu na uvedli, že Vondra urazil spíš „své vlastní lidi“ a doufají, že se za vyjádření dokáže omluvit. Vondra napsal, že kolegům odpoví příští týden.

„Slavie je mi dneska upřímně líto. Zaříznul ji slovinský rozhodčí. Vždycky jsem říkal, že Slovinci dokážou být oportunistický svině. Viz například chování k turistům tranzitujicim do Chorvatska. Dneska se to zas potvrdilo…“ napsal Vondra po středečním utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a dánským Midtjyllandem.

Utkání v Dánsku rozhodlo kontroverzní rozhodnutí slovinského sudího Damira Skominy nechat pět minut před koncem zopakovat na základě doporučení videorozhodčího pokutový kop proti pražskému týmu. Midtjylland ho na rozdíl od prvního pokusu proměnil a vstřelil rozhodující gól na 2:1. Slavia nakonec duel prohrála 1:4.

Všech osm slovinských europoslanců v dopisu napsalo, že Vondrova slova se jich nedotkla, protože jsou nízká a hrubá. „Máme na víc, a tím myslíme Slovince i Čechy. Ve středu jste nás neurazil, urazil jste své vlastní lidi,“ stojí v dopisu. Europoslanci doufají, že Vondra se za vyjádření dokáže omluvit.

Vondra v pátek napsal, že slovinským europoslancům příští týden v klidu a míru rád odpoví. „Naprosto rozumím potřebě oddělit srdce fotbalového fanouška od rozumu v diplomacii a mezistátních vztazích,“ uvedl.

I politici milují fotbal, hájí výrok Fiala

Vondru v minulých dnech kritizovali někteří čeští politici. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru uvedl, že žádný národ si nezaslouží „takhle sprosté a paušalizující odsouzení“.

„Kdyby někdo řekl, že členové ODS se dokážou chovat jako xenofobní idioti, asi by vás to docela naštvalo, že? Tak nečiňte Slovincům, co nechcete, aby bylo činěno vám, a na světě bude dobře,“ napsal Vondrovi na Twitteru pirátský europoslanec Mikuláš Peksa.

Za místopředsedu ODS se postavil šéf občanských demokratů Petr Fiala. „Byla to emotivní reakce velkého slavistického fanouška na podivné rozhodnutí rozhodčího. I politici milují fotbal, fandí a občas zoufale vykřiknou nad křivdou vůči jejich týmu. Paušalizovat se samozřejmě nemá – ani v politice, ani ve fotbale. Víc se k tomu ale nemá cenu vyjadřovat. Sašu Vondru opravdu nepodezírám z žádné nenávisti,“ sdělil Fiala serveru Seznam Zprávy.

Vondra: Měli bychom vybrat národního ptáka, volný je sokol. S ODS chci porazit Babiše

ODS se hlásí k odkazu Václava Havla, náš cíl je vyhrát v příštích volbách, Babiš bude mít ještě problémy se svým obrovským konfliktem zájmů. | Video: DVTV, Martin Veselovský


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Pohřební služby přešly kvůli koronaviru na on-line, živě přenášejí obřady

Pohřební služby v souvislosti s aktuálním šířením nákazy koronaviru více inzerují možnost sjednat si pohřeb …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *