Domů / Zahraniční zprávy / Z mé smrti viňte Ruskou federaci, napsala novinářka na Facebook a upálila se

Z mé smrti viňte Ruskou federaci, napsala novinářka na Facebook a upálila se

V ruském Nižném Novgorodě se v pátek před regionální kanceláří ministerstva vnitra upálila novinářka Irina Slavinová. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na server, který Slavinová vedla. Šéfredaktorka serveru koza.press ráno na facebooku napsala: „Z mé smrti, prosím, viňte Ruskou federaci“. O den dříve řekla, že její byt prohledaly bezpečnostní složky.

Policie podle ní hledala brožury, letáky a účty spojené s opozičním hnutím Otevřené Rusko, které založil a financuje opozičník Michail Chodorkovskij.

„Vzali, co našli – všechny flešky, můj laptop, dceřin laptop, počítač, telefony – nejen můj, ale i manželův, několik poznámkových bloků, do kterých jsem si psala během tiskových konferencí. Zůstala jsem bez prostředků,“ řekla poté podle webu koza.press. Ten je regionálním zpravodajským serverem, jenž se prezentuje tím, že přináší necenzurované zprávy z Nižněnovgorodské oblasti.

Na smrt Slavinové už reagovali někteří zástupci ruské opozice, podle nichž byla už nějakou dobu pod tlakem úřadů. „V posledních letech ji místní bezpečnostní složky vystavovaly nekončícímu pronásledování kvůli jejím opozičním (aktivitám),“ reagoval na svém instagramu opoziční politik Dmitrij Gudkov. „Je to noční můra (…) Umřela na místě. Všechny ty případy, kdy se policie baví, show mužů v maskách – to není hra. Vláda opravdu ničí lidskou psychiku,“ napsal na twitteru další opozičník Ilja Jašin.

Ruská policie uvedla, že zahájila předběžné vyšetřování poté, co se v Nižném Novgorodě upálila žena. Její jméno nesdělila.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Írán staví náhradu za jaderný provoz zničený červencovým výbuchem

Írán staví podzemní továrnu, v níž bude sestavovat centrifugy k obohacování uranu. Řekl to v …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *