Domů / Domácí zprávy / Vyhrocený doprovod. Policista vytáhl za jízdy na jiné auto samopal, hrozí mu trest

Vyhrocený doprovod. Policista vytáhl za jízdy na jiné auto samopal, hrozí mu trest

Policie se zabývá incidentem, při němž policista z jedoucího vozu vytáhl samopal a zamířil na vedle jedoucí civilní auto. Videozáznam z této události se objevil ve čtvrtek na sociálních sítích, stejný den incident začala řešit i policie. Příslušníkovi může hrozit kárné řízení.

Policista v dodávce se zapnutými majáky vytáhl na řidiče osobního auta na dálnici samopal. | Video: Youtube/Agentura JV PRESS

Půlminutový záznam pochází z palubní desky zeleného civilního auta, které na dálnici či jiné čtyřpruhové silnici v pravém pruhu míjí policejní dodávku. V tu chvíli šofér policejního vozu šlápne na plyn, dostane se znovu před zelené auto a rychle od něj ujíždí.

V jedenácté sekundě zveřejněného záznamu se otevře okno u spolujezdce, z něj se vykloní policista se samopalem a nejméně na tři vteřiny ho drží namířený na zelené auto.

„Veškeré okolnosti v současné chvíli prověřuje odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. V případě zjištění porušení platných právních norem bude věc s policisty řešena v kázeňském řízení,“ řekla Aktuálně.cz k incidentu mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Koho policejní vůz doprovázel, není jasné

Odbor kontroly se událostí zabývá od čtvrtka. Protože je stále na počátku zjišťování okolností incidentu, mluvčí odmítla sdělit podrobnější informace. Není třeba jasné, kde přesně k události došlo. Vzhledem k tomu, jaké ředitelství se jí zabývá, odehrála se v Praze či v pod ní spadajících samosprávných celcích, nebo šlo o pražského policistu.

Mluvčí Kropáčová nicméně vysvětlila, jakou úlohu policejní vůz v dané situaci zastával. „V současné chvíli mohu potvrdit, že se v tomto případě jednalo o takzvanou jízdu vozidel s právem přednosti jízdy zajišťující speciální doprovod několika vozidel,“ poznamenala.

Jinými slovy auto, z něhož policista mířil, bylo součástí kolony zajišťující přednostní průjezd jinému vozu či vozům. Zpravidla se přednostní jízda zajišťuje pro pracovníky bezpečnostních složek, státního aparátu či politické představitele. O koho se jednalo v tomto případě, není jasné. „Z taktických a bezpečnostních důvodů nezveřejňujeme, o jaký doprovod se jedná,“ dodala Kropáčová.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Autoškoly budou mít etický kodex. Sexuální obtěžování musíme zarazit, míní ombudsman

Některá svědectví obtěžovaných žaček autoškol, které se na redakci obrátily, jsou skutečně drsná. Namátkou: „Lektor …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *