Domů / Zahraniční zprávy / Vrah na Twitteru hledal zoufalé lidi, kteří chtějí spáchat sebevraždu. Sám je zabil

Vrah na Twitteru hledal zoufalé lidi, kteří chtějí spáchat sebevraždu. Sám je zabil

Japonský soud rozplétá případ, který šokoval veřejnost. Devětadvacetiletý Takahiro Shiraishi na Twitteru hledal zoufalé lidi, kteří chtěli spáchat sebevraždu. Každého z nich pozval k sobě do bytu a nabídl jim, že jim pomůže.

Podle některých výpovědí údajně sliboval, že se zabije s nimi. Ve čtvrtek se u tokijského soudu přiznal k zabití devíti lidí. „Vrahovi z Twitteru“ nyní hrozí trest smrti, který se v Japonsku provádí oběšením.

Shiraishi měl na svém profilu napsáno: „Chci pomoci lidem, kteří opravdu trpí. Napište mi kdykoliv.“ Ozvalo se mu devět lidí: jeden muž a osm mladých žen. Tři z nich byly dívky, které chodily teprve na střední školu. Nejmladší oběti bylo patnáct let.

Japonec je podle obžaloby sexuálně zneužil a následně uškrtil. Jejich těla rozřezal v koupelně a schoval do mrazáku. Policie uvedla, že měl ve svém dvoupatrovém bytě ve městě Zama, asi hodinu a půl vzdáleném od Tokia, několik cestovních chladicích boxů plných nejrůznějších částí těl svých obětí.

Policie ho dopadla na Halloween 31. října 2017, asi dva měsíce po první vraždě a krátce po té poslední. Její obětí byla třiadvacetiletá žena z Tokia, jejíž zmizení na policii ohlásil její bratr. Sám po ní ale začal pátrat na vlastní pěst. Naboural se do jejího twitterového účtu a zjistil, že si s Shiraishim psala. Chtěla se připravit o život, ale bála se umřít sama. Muž jí stejně jako ostatním nabídl, že sebevraždu provedou společně.

Těla jsem rozřezal v koupelně

Na stejné sociální síti bratr poslední oběti našel ženu, která vraha dokonce znala osobně, a s její pomocí Shiraishiho kontaktovali. V té době už policie měla videozáznam z tokijského metra, na kterých byla v den zmizení hledaná žena spolu s podezřelým.

Když policisté přišli do Shiraishiho bytu a zeptali se, kde je hledaná žena, ukázal podezřelý na chladící box na zemi a řekl: „Uvnitř.“ Muž se na místě přiznal i k ostatním vraždám. Ukázal policii ostatky a popsal, jak části těl, které se mu nikam nevešly, vyhodil do smetí spolu s osobními věcmi svých obětí. „Těla jsem rozřezal v koupelně,“ přiznal.

Lákat ženy na Twitteru

Případ před třemi lety tak bezpečnou zemi jako Japonsko velmi zneklidnil. Zároveň poukázal na dlouhotrvající fenomén vysoké sebevražednosti. Japonsko je stále jednou ze zemí s největším počtem sebevražd na počet obyvatel na světě. Twitter od té doby v Japonsku uživatelům, kteří zveřejňují sebevražedné myšlenky, může nabízet odkazy na poradenské linky.

Takahiro Shiraishi lovil své oběti právě na této sociální síti, protože se mu osvědčila v jeho předchozím zaměstnání. V Tokiu se živil jako takzvaný lovec žen pro kluby v tokijské čtvrti vyhlášené prostitucí. Kvůli tomu byl dokonce odsouzen k podmíněnému trestu. V té době se rozhodl odstěhovat z Tokia do města Zama, kde začal lákat ženy do svého bytu.

Shiraishi se k soudu dostal až po několika měsících psychologických testů. Středečního soudu se podle zpravodajské stanice BBC zúčastnilo asi 600 lidí z řad veřejnosti. Devětadvacetiletý Japonec se ke všemu přiznal a hrozí mu trest smrti oběšením. Jeho právníci se trest snaží zmírnit pomocí argumentů, že všechny oběti se samy chtěly zabít.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Indie se bojí další vlny. Zemi čekají obří svátky, přenos viru usnadňuje i smog

Od poloviny září, kdy denní počty nakažených koronavirem v Indii přesahovaly 90 tisíc případů, se …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *