Domů / Ekonomika / Stravenkáři získali v boji o přežití mocného hráče. Na pokladnách je začne brát Lidl

Stravenkáři získali v boji o přežití mocného hráče. Na pokladnách je začne brát Lidl

V prodejnách řetězce Lidl budou moci zákazníci od 5. října nově zaplatit také stravenkami Sodexo. Německý řetězec doposud přijímá pouze svoje exkluzivní stravenky Naše stravenka, které jejich majitelé mohou využít například také v Kauflandu. Sodexo v navázání spolupráce s řetězcem vidí „další možnost kvalitního oběda pro držitele stravenek a stravenkových karet“.

„Společnost Sodexo je největším poskytovatelem benefitů v České republice. Tímto partnerstvím chceme umožnit platit této skupině zákazníků i v našich prodejnách,“ uvádí Iveta Bartošová, mluvčí společnosti Lidl, který je největším potravinovým řetězcem v Česku.

„Navázáním spolupráce a připojením prodejen Lidl do naší sítě poskytujeme 700 000 držitelům stravenek a stravenkových karet další možnost, kde si pořídit potraviny na přípravu kvalitního oběda,“ dodává mluvčí společnosti Sodexo Benefity Tereza Knířová.

Právě vydavatelé stravenek se přitom v poslední době zařadili mezi stěžejní kritiky takzvaného stravenkového paušálu. Ten by v případě schválení dal zaměstnavateli na výběr, zda poskytne zaměstnanci na stravování stravenky nebo nezdaněné peníze.

Ekonomové přitom připomínají, že hlasitá kritika paušálu ze strany vydavatelů stravenek je logická – zavedení paušálu jim totiž může vzít jejich monopol na daňově zvýhodněné stravování. 

Stravenkoví giganti se ale podle svých slov nejvíce obávají toho, že lidé s hotovostí přestanou chodit na teplé jídlo do restaurací a jídelen a budou se „odbývat“ například právě v supermarketech.

Podle generálního ředitele Sodexo Pass Daniela Čapka navíc stravenkový paušál žádným způsobem nezaručuje využití nezdaněných peněz na jídlo. „Dle průzkumů by jen 6 % lidí peníze navíc k výplatě utratilo za stravování v restauraci a nic jim nezabrání nakoupit si za ně alkohol nebo tabákové výrobky,“ uvedl již před časem. „Lidé rozhodně nepřestanou jíst, ale budou volit levnější alternativy, zejména ve chvíli, kdy nebudou mít k dispozici cenově dostupný oběd v zaměstnanecké jídelně,“ dodal.

Společnost Lidl doposud přijímá pouze stravenky Naše stravenka, kterou jejich majitelé mohou kromě prodejen Lidl a Kaufland, jenž patří do stejné německé maloobchodní skupiny Schwarz, využívat také na na více než 9 500 místech v rámci akceptační sítě. V současnosti Naši stravenku využívá více než 8000 zákazníků, a to jak v papírové podobě, tak v podobě stravenkové karty. 


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Regiojet stáhl z mezinárodních autobusových spojů stevardy. Nevyhnuli by se karanténě

Společnost Regiojet dočasně stahuje z mezinárodních autobusových spojů palubní personál. Důvodem jsou koronavirová omezení, kvůli …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *