Domů / Zahraniční zprávy / Arménská technika v plamenech. Ázerbájdžán se chlubí HD záběry z útoku dronů

Arménská technika v plamenech. Ázerbájdžán se chlubí HD záběry z útoku dronů

Ázerbájdžánské ministerstvo obrany na svém youtubovém kanále zveřejňuje každý den nové záběry z útoků dronů na arménskou bojovou techniku. Propagandistická videa mají za úkol mj. posílit důvěru u veřejnosti. Arménská strana si ale stěžuje na to, že drony zasahují i civilní cíle.

„Podívejte se, jak přesně ničíme arménská děla.“ Ázerbájdžán se chlubí detailními záběry. | Video: YouTube/Ázerbájdžánské ministarstvo obrany

Na kanále ázerbájdžánského profilu jsou pouze strohé popisky. „Záběry ukazují ranní zničení nepřátelské vojenské techniky. Zbraně nepřátel mířících na naše jednotky byly zneškodněny precizní palbou,“ píše se u dvou videí zveřejněných ve středu. Komentáře jsou vypnuty, nedá se tak s jistotou ověřit, kde a kdy přesně k vojenským operacím došlo.

Arménské ministerstvo obrany v minulých dnech obvinilo ázerbájdžánské síly z ostřelování a náletu na posádku pohraničního města Vardenis, ležícího přímo na území Arménie a daleko od Náhorního Karabachu. Po zásahu ázerbájdžánským dronem tam podle ministerstva vzplál civilní autobus.

Boje mezi znepřátelenými stranami propukly v neděli ráno. Agentura Reuters je označila za nejhorší od 90. let minulého století. Podle prohlášení z obou stran si vyžádaly již desítky mrtvých. Baku i Jerevan přistoupily k mobilizaci záloh a vzájemně se obvinily z útoků.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Čeští Arméni se bojí prohry v Karabachu. Zklamala je reakce Evropy i Česka

Válka v Náhorním Karabachu, obývaném hlavně Armény, trvá už měsíc. Ázerbájdžánská armáda zahájila ofenzivu 27. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *