Domů / Zahraniční zprávy / Devět z deseti pacientů s covidem mělo po vyléčení potíže, ukázal korejský průzkum

Devět z deseti pacientů s covidem mělo po vyléčení potíže, ukázal korejský průzkum

Devět z deseti lidí, kteří prodělali nemoc covid-19, v průzkumu v Jižní Koreji uvedlo, že po vyléčení u nich dál přetrvávaly potíže, jako je únava, ztráta čichu a chuti či psychologické problémy. Informovala o tom agentura Reuters.

V internetovém průzkumu, jehož se zúčastnilo 965 lidí vyléčených z nákazy koronavirem, uvedlo 91,1 procenta z nich, že po uzdravení pociťovali vedlejší účinky nemoci, řekl na tiskové konferenci představitel jihokorejské agentury pro kontrolu a prevenci nemoci (KDCA) Kwon Čun-uk.

K nejobvyklejším potížím patřila únava, se kterou se potýkalo 26,2 procenta vyléčených. Na ztrátu koncentrace si stěžovalo 24,6 procenta uzdravených. Mezi dalšími vedlejšími účinky byly zmiňovány psychické problémy a přetrvávající ztráta čichu a chuti.

Kim Sin-u, profesor vnitřního lékařství z univerzity v Tegu, oslovil 5762 zotavených pacientů v Jižní Koreji a 16,7 procenta se průzkumu zúčastnilo, uvedl Kwon. Kim podle něj plánuje v brzké době zveřejnit studii s detailní analýzou výsledků.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Soud ruskému herci Jefremovovi zmírnil o půl roku trest za nehodu v opilosti

ČTK Aktualizováno před 7 minutami Moskevský městský soud ve čtvrtek zmírnil trest známému herci Michailu …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *