Domů / Zahraniční zprávy / Předvolební rána pro Trumpa. Novináři získali jeho daňová přiznaní, léta nic neplatil

Předvolební rána pro Trumpa. Novináři získali jeho daňová přiznaní, léta nic neplatil

Americký deník New York Times získal přístup k daňovým přiznáním prezidenta Donalda Trumpa za poslední dvě dekády. Podle reportérů z nich mimo jiné vyplývá, že za volební rok 2016 odvedl na daních pouze 750 dolarů, v přepočtu zhruba 17 517 korun. Stejně podle dokumentů zaplatil i v prvním roce v Bílém domě.

Žádné daně z příjmu pak podle listu neplatil v předchozích 10 z 15 let, hlavně kvůli tomu, že nahlásil vyšší finanční ztráty, než byly jeho výdělky. Trump na tiskové konferenci článek New York Times označil za „falešné zprávy“.

Zabránit zveřejnění svých finančních záznamů a daňových přiznání se Trump snaží od své kampaně v roce 2016. O jejich odhalení se dlouhodobě snaží demokraté, novináři, ale i newyorský prokurátor Cyrus Vance. Ten v létě federálnímu soudu řekl, že o vydání záznamů usiluje i kvůli možnému rozsáhlému a dlouhodobému kriminálnímu počínání v prezidentově firmě The Trump Organization, včetně údajného pojistného a bankovního podvodu.

„Toto je jen pokračováním honu na čarodějnice. Jsou to výmysly demokratů. Neuspěli s Muellerem. Neuspěli v ničem. Neuspěli v Kongresu. Selhali v každé fázi hry. Už to trvá tři a půl až čtyři roky,“ reagoval následně Trump.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Demonstrace kvůli karikaturám Mohameda. V muslimských zemích pálí fotky Macrona

V bangladéšské metropoli Dháce v úterý demonstrovaly desítky tisíc lidí, kteří volali po bojkotu francouzských …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *