Domů / Počasí / V pátek a sobotu zasáhne většinu Česka vydatný déšť, varují meteorologové

V pátek a sobotu zasáhne většinu Česka vydatný déšť, varují meteorologové

Meteorologové varují před vydatným deštěm, který v pátek a sobotu zasáhne většinu země s výjimkou západních a části severních Čech. Za 24 hodin může místy napršet 40 až 60 litrů vody na metr čtvereční. Výstraha platí od pátečního do sobotního poledne, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Kvůli vydatnému dešti hrozí hlavně problémy v dopravě – přes silnice může odtékat voda, řidiči se musejí připravit na sníženou viditelnost i riziko aquaplaningu. „Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně,“ upozornili meteorologové.

Uplynulé slunečné dny s letními teplotami v pátek vystřídalo ochlazení a déšť. Sychravé počasí bude pokračovat celý prodloužený víkend, v sobotu bude zataženo s deštěm, místy trvalým a vydatným. Nejvyšší denní teploty vystoupají maximálně k 11 stupňům.

V neděli déšť na většině území přetrvá, na horách se mohou vyskytnout i srážky smíšené nebo sněhové. Teploty dosáhnou nejvýš 10 až 14 stupňů.

Ve sváteční pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na horách i déšť se sněhem. Během dne místy ubývání oblačnosti až na polojasno. Nejvyšší teploty 11 až 15 stupňů. V dalších dnech se bude pozvolna oteplovat, má ubývat mraků i srážek.


Zdroj příspěvku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *