Domů / Zahraniční zprávy / Během protestů v Louisvillu byli postřeleni dva policisté

Během protestů v Louisvillu byli postřeleni dva policisté

Během protestů, které vypukly ve městě Louisville v americkém státu Kentucky po středečním rozhodnutí v kauze zabité černošky Breonny Taylorové, byli postřeleni dva policisté. Informují o tom agentury.

V Louisville vyšli do ulic lidé, které rozhořčilo, že v souvislosti s březnovým zásahem v domě Taylorové byl obžalován jen jeden policista ze tří, a to ne přímo ze zabití této mladé ženy, ale z ohrožení jejích sousedů.

V souvislosti se střelbou na policisty skončil v čele podezřelý člověk, zda šlo o někoho z protestujících, není jasné. Oba strážci zákona jsou mimo ohrožení života, jeden z nich musel na operaci, uvedl místní policejní velitel.

Protest se konal i přesto, že úřady vydaly zákaz vycházení po 21:00 večer. Podle agentury Reuters bylo shromáždění celkem poklidné, nicméně během potyček mezi demonstranty a policisty zaznělo několik výstřelů. Dříve ve středu byla hrstka lidí v Louisville zadržena při střetech protestujících se strážci pořádku. Různě veliké skupiny se sešly také v New Yorku, Washingtonu, Chicagu a jiných amerických městech.

Šestadvacetiletá Taylorová byla zabita před zraky svého ozbrojeného přítele, když tři policisté uprostřed noci vtrhli do jejího domu kvůli domovní prohlídce.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Hackeři z Ruska se chystali napadnout olympiádu. Ruští sportovci z ní byli vyloučeni

Ruští hackeři ve službách vojenské rozvědky se chystali napadnout letní olympijské a paralympijské hry v …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *