Domů / Počasí / Déšť rozvodní menší toky na jihu Čech. V pondělí hrozí povodně na Moravě a ve Slezsku

Déšť rozvodní menší toky na jihu Čech. V pondělí hrozí povodně na Moravě a ve Slezsku

Silné bouřky a následný déšť, které by měly od nedělního odpoledne zasáhnout Čechy a západ Moravy, mohou rozvodnit menší toky na jihu Čech. Od pondělí budou vlivem vydatného deště v Moravskoslezském a Olomouckém kraji stoupat hladiny menších řek v Jeseníkách a Beskydech a dosáhnout mohou až na druhý povodňový stupeň, upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

V souvislosti s přicházející studenou frontou meteorologové očekávají od nedělního odpoledne v Čechách a na západě Moravy ojediněle silné bouřky s přívalovými srážkami.

Podle meteorologů bude pršet v Česku do úterního odpoledne a srážky budou s výjimkou severozápadní poloviny Čech místy vydatné. Na severovýchodě republiky mohou mít celkový úhrn až 90 milimetrů.

Z důvodu silných bouřek podle meteorologů proto v neděli odpoledne, večer a v noci na pondělí výrazně stoupnou hladin zejména menších toků v oblasti Českého lesa, Šumavy, Novohradských hor, v podhůří těchto hor a na tocích odvodňujících jih Českomoravské vrchoviny.

U menších toků v Jeseníkách a Beskydech očekávají dosažení prvního, případně druhého povodňového stupně od pondělí.

Video: Nad Zlínem se objevil podivný mrak. Podívejte, jak ho zachytila kamera

Nad Zlínem se objevil podivně děsivý mrak. | Video: Facebook/Jan Chmelař, Facebook/Milan Zapletal, Facebook/Veronika Popelářová


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplé počasí přetrvá do začátku školy

ČTK Aktualizováno před 10 minutami Teplé počasí bude v Česku pokračovat. Příští týden budou maximální …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *