Domů / Domácí zprávy / Soud zrušil část rozsudku, který osvobodil 17 lidí v kauze údajného tunelování DPP

Soud zrušil část rozsudku, který osvobodil 17 lidí v kauze údajného tunelování DPP

Kauzu údajného tunelování pražského dopravního podniku bude muset znovu projednat pražský městský soud. Odvolací senát mu v úterý případ vrátil. Mezi obviněnými je lobbista Ivo Rittig nebo někdejší šéf dopravního podniku Martin Dvořák. Rozhodnutí Vrchního soudu v Praze je pravomocné.

V první větvi kauzy viní obžaloba vedle Dvořáka dva další bývalé manažery DPP Ivo Štiku a Tomáše Petanu. Dále jednatele firmy Cross Point Pavla Švarce, Jana Janků z papírny Neograph a Petera Kmetě z karibské firmy Cokeville Assets. Původně čelili obvinění i bývalý pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner (ODS) a šéf firmy Crowsnest Antonín Vilímec, ani jeden z nich se ale soudu nedožil.

V druhé části případu jsou obžalováni i Rittig, jeho údajná spojka v DPP Jan Valtr a jeho právníci David Michal, Marek Stubley a Karolína Babáková. Dále Jaroslav Kubiska, Petr Michal a Jana Šádková z účetní firmy Peskim, advokát Aleš Rozehnal se svým společníkem Ferdinandem Überallem a Dvořákova matka Marie, která si podle obžaloby pořídila z vyvedených peněz dům na Madeiře.

Části obviněných včetně Dvořáka hrozí za zpronevěru téměř půl miliardy korun z DPP a za zjednání výhod při zadávání tendrů až desetileté vězení. Rittigovi a zbylým obžalovaným mohou soudy uložit maximálně osmiletý trest za praní špinavých peněz.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Ondráček se pochlubil odznakem „Veterán Policie ČR“, od policie ho ale nedostal

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na sociálních sítích pochlubil odznakem „Veterán Policie ČR“. Se skutečnou …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *