Domů / Ekonomika / Stát rozdá poukazy na slevy do lázní, vygenerovat půjdou na webu. Pomoc čeká i hotely

Stát rozdá poukazy na slevy do lázní, vygenerovat půjdou na webu. Pomoc čeká i hotely

Češi budou moci od 1. července do 31. prosince využívat státní poukazy na pobyty v tuzemských lázních. Program COVID – Lázně v pondělí schválila vláda. Zájemci si vouchery vygenerují prostřednictvím ministerských webových stránek. Ministerstvo připravuje ke schválení i podporu pro hotely, které byly kvůli koronavirovým opatřením uzavřeny.

„Každý člověk si vygeneruje voucher na webu, získá unikátní kód, na který se zarezervuje konkrétní pobyt. Host lázní dostane slevu ihned, to znamená, že na vyúčtování uvidí slevu 4000 na osobu,“ uvedla Dostálová.

Podmínkou je minimálně šestidenní pobyt a pět lázeňských procedur. Vouchery nebude možné kombinovat s podobnými slevami, které například nabízejí Karlovy Vary. Bude ale možné na dva pobyty využít jednou slevu od ministerstva a podruhé poukázky města.

Podobný program Covid – ubytování, ze kterého by hotely mohly dostat 200 až 400 korun na pokoj a noc, plánuje vláda schválit příští týden. Peníze by mohly hotelům pomoci s rozjezdem a překonáním následujících měsíců.

Prezident Svazu léčebných lázní Eduard Bláha novinářům řekl, že lázně zaměřené i v minulosti na tuzemskou klientelu jsou většinou v provozu. „Z největší části jsou zaplněny pacienty pojišťoven a rekondicemi. A co se snad rozjede významně, je lázeňská dovolená podpořená vouchery,“ uvedl Bláha. I čeští klienti by tak podle něj mohli objevit to, proč do českých lázní míří tolik cizinců.

Například Karlovy Vary ale byly zaměřené z velké části na zahraniční klientelu. Řada hotelů proto ani po konci omezujících opatření neotevřela.

Podle předsedy karlovarské sekce Asociace hotelů a restaurací Jana Kroniky jsou hotely, které otevřely, zatím orientované jen na wellness balíčky a víkendové pobyty. „Chybí nám zatím lázeňství. Postupně hotely uvidí, co bude v září a co bude na podzim, aby mohly otevřít. Jsme rádi že nás vláda podpořila s programem Antivirus a že velké hotely přežijí se zaměstnanci,“ řekl novinářům.

Vary byly do týdne po vypuknutí koronaviru liduprázdné, léčíme hlavně cizince. Musíme se na zdraví dívat z jiného pohledu, vnímat ho preventivně. | Video: Martin Veselovský, DVTV


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Včely nemají co jíst. Drtí je posekané trávníky a obliba okrasných sakur bez nektaru

Výsadba nevhodných rostlin na polích, v zahradách i ve městech, často sekané trávníky a prodlužující …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *