Domů / Domácí zprávy / Po víkendových bouřkách se řeky vrací k běžnému průtoku, v pondělí bude srážek ubývat

Po víkendových bouřkách se řeky vrací k běžnému průtoku, v pondělí bude srážek ubývat

Řeky se po víkendových silných bouřkách doprovázených přívalovým deštěm vrací k běžnému průtoku. Podle aktuálních údajů hydrologů už platí druhý povodňový stupeň ze tří pouze na řece Novohradce v Úhřeticích v Pardubickém kraji.

Na dalších osmi místech v Kraji Vysočina a v Jihomoravském kraji jsou řeky na prvním stupni, týká se to zejména Svratky a Sázavy. Platnost výstrahy meteorologů před vydatným deštěm a bouřkami skončila v pondělí ráno v 06:00.

Řeka Novohradka v neděli vystoupala v Luži po 14:30 na nejvyšší třetí povodňový stupeň, po 20:00 klesla na druhý a před 22:00 na první povodňový stupeň. Kvůli předpokladu nárůstu vody na středním a dolním toku Novohradky hasiči v neděli stavěli zábrany v Hrochově Týnci.

Hasiči v sobotu a v neděli vyjížděli kvůli následkům bouřek k více než 1350 zásahům. Odčerpávali vodu z budov, odklízeli spadlé stromy a vyprošťovali auta. V neděli měli nejvíce práce v Pardubickém kraji.

V sobotu blesková povodeň zaplavila deset domů a zničila cesty v Pusté Rybné na Svitavsku, voda natekla také do suterénu Thomayerovy nemocnice v Praze. V neděli hasiči evakuovali seniory z domova důchodců v Heřmanově Městci a další lidi v obcích na Chrudimsku, vodu čerpali také ze školy v Brně-Žebětíně. Voda se v neděli odpoledne prohnala také zoologickou zahradou v Praze.

Během pondělí bude srážek i oblačnosti podle meteorologů ubývat. Zataženo bude na jihozápadě a jihu republiky, místy se může přehnat déšť, ojediněle bouřky.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Ondráček se pochlubil odznakem „Veterán Policie ČR“, od policie ho ale nedostal

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na sociálních sítích pochlubil odznakem „Veterán Policie ČR“. Se skutečnou …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *